Handling - Edge of DarknessThomas Craven hittar sin 24-åriga dotter död på sin trappa. När han börjar undersöka fallet visar det sig att dottern levt ett hemligt liv och att regeringen nu gör sitt bästa för att sopa undan spåren efter det. En agent kallas in för att städa upp i mordutredningen.Senaste kommentarernaBetyg:
Inget nytt under solen alls. Det är både pinsamt, chockerande och lite korkat av Gibson att göra en comeback som huvudroll på detta visset efter åtta år. Både filmen och hans skådespel förtjänar inte mer än underkänt, även om det blir en stark etta.
Betyg:
en bra thriller som ja inte hade hoppats så mycket på sina ställ ganska seg men den går att se på.först trodde ja det skulle det skulle bli hämdfilm ala seagal.men det vart det inte.den höll en fin linje me lite småkurvor.men denna kommer man nog att se igen
stark 3 Betyg:
Vanlig aktionrulle. Skön underhållning för stunden men ingen film som höjer sig över mängden.
Betyg:
Mel Gibsons första skådespelarinsats sedan "Signs".
Han är bra som vanligt och filmen är ett gott hantverk i thriller genren. Betyg:
Jag visste först inte så mycket om filmen men den kändes som en "måste" film då det är en thriller med Mel Gibson i huvudrollen, han brukar inte göra mig besviken. Filmen är lite deckar/thriller, den är inte snabb utan man kommer in i handlingen allt efter som. Jag tycker filmen är riktigt se värd, såg den på bio och ser den gärna igen när den kommer ut på Blu-ray. Jag ger den gärna en 4ra i betyg.
![]() Copyright Nordisk Film Forumdiskussioner om filmenDet finns inga forumdiskussioner om filmenUppföljare och/eller remakesDen svarta blomman (1986)Övrig informationBiopremiär: 2010-02-05Filmen är i färg Filmpunkten-id: 20137 Visa tidigare underbetyg » Länk till IMDb » |
| © Filmpunkten 2002-2010. Om Cookies >> Sitemap >> |
![]()
|