Okej.. såg nyss den filmen och fick reda på att folk verkligen har stigmatiserats.. d.vs. utsats för det Jesus blev utstat till. sök på stigmata på google så får ni reda på vad det är.
När jag bröt benet för ett tag sen så började jag blöda på smalbenet efter ungefär två veckor, trots att det inte fanns nåt sår.. Det var typ för att blodkärlen var förstörda och det kom genom porerna eller nåt..
Borde väl vara något sådant som har hänt med människorna som säger sig ha stigmata..
Vad jag vet så finns det väl inga konkreta bevis på att någon person har Stigmatiseras men man vet ju aldrig,men det e ju samma sak med UFO,exorcism,vad som helst.Det man vill tro på,tror man på.Det e ju inte så svårt att manipulera och förvrida hjärnan __________________________
Dark,Darkest,Darko [Inlägget redigerades av perjonzon 2007-01-23 23:20:52]
Bara påhitt, det är några Jackass-muppar som borrar hål i händer och fötter för att få de ultrakristna att börja tro ännu mer... __________________________
vetefan men när jag sökte på det så fann jag att det har rapporterats över 500 fall men det fanns endast ett fåtal som var intressanta. ett par kända fall finns det iof.
Sätt ditt betyg på :Tack, du har nu betygsatt filmen!