Va länge sedan jag grät till nån film.. saknar det.. så är det nån som har tips på gripande/rörande filmer så hör av er.. Ska iofs se en film som ev. är gripande- Things we lost in fire-inom en snar framtid. __________________________
Click. Det låter fånigt! Men jag kunde inte låta bli att fålla en tår då Adam Sandler skriker åt sin far __________________________
Al : Son, have I told you not to get married? Bud : Yeah, dad. Al : Have I told you not to become a shoe salesman? Bud : Yeah, dad. Al : I guess I told you everything I know then.
Jag är UPPGIVEN! På senaste tiden har jag bara sett halvdåliga-halvbra filmer. Aldrig något som verkligen berörde mig, jag känner att jag måste be er om råd. Jag söker någon av dessa filmer: 1. Drama. En film som INTE är seg. Som får en att fundera över saker och ting, tankeväckande. 2. Någon riktigt spännande thriller. Får gärna handla om mord eller försvinnande. Inget FBI eller maffia. Inget motherfucker.
Tipsa, tipsa, please, please, för snart tror jag mitt intresse för film helt dör... [Inlägget redigerades av Shining_pearl_ 2009-05-24 19:19:56]
Helt enkelt. 'Titanic' tar titeln som den storligaste filmen. Ända filmen som riktigt gripit tag i mig alltså. Gripande kärlekshistora och väldigt gripande slut som vill få en att fälla lite tårar.
[Inlägget redigerades av modv0074 2009-05-29 22:17:01]